06 Oct

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн Эрүүл мэндийн үзлэгийн хуваарь

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн Эрүүл мэндийн үзлэгийн хуваарь

Эрүүл мэндийн үзлэг АШУҮИС-ийн Төв эмнэлэгт дараах хуваарийн дагуу зохион байгуулагдана.

Жилийн чөлөөнөөс ирсэн суралцагчид эрүүл мэндийн үзлэгт хамрагдана.

Эрүүл мэндийн үзлэгт дараах үзлэг, шинжилгээ багтана.

  • Элэгний В С вирус
  • БЗДХ -ДОХ тэмбүү
  • Сүрьеэ- Рентген зураг/ харалт
  • Сэтгэцийн эмчийн үзлэг
  • Цусны ерөнхий шинжилгээ
  • Шээсний шинжилгээ (Зориулалтын саванд авч очих)
  • Ерөнхий дүгнэлт хийх

Үзлэгийн төлбөр 60,000 төгрөг. Төлбөрийг АШУҮИС-ийн Төв эмнэлэгт картаар эсвэл бэлнээр төлнө.

Жич: Архаг суурь өвчтэй бол нотлох баримт авчрах (хяналтын карт, шинжилгээ, нарийн мэргэжлийн эмчийн үзлэг гэх мэт)

Эмнэлгийн хаяг:

Эрүүл мэндийн үзлэгийн хуваарь

Мэргэшил Эрүүл мэндийн үзлэгийн хуваарь
Анатомийн эмгэг судлал 10 сарын 10
Арьс судлал 10 сарын 10
Халдварт өвчин судлал 10 сарын 10
Гэмтэл согог засал судлал 10 сарын 10
Өрхийн анагаах ухаан судлал 10 сарын 10
Дотрын анагаах судлал 10 сарын 10
Дүрс оношилгоо судлал 10 сарын 10
Нүүр амны гажиг засал судлал 10 сарын 11
Нүүр амны мэс засал судлал 10 сарын 11
Нүүр амны согог засал судлал 10 сарын 11
Хүүхдийн нүүр ам судлал 10 сарын 11
Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 10 сарын 11
Шүдний сувгийн эмчилгээ судлал 10 сарын 11
Шүдний тулгуур эдийн эмчилгээ судлал 10 сарын 11
Ерөнхий мэргэшил судлал 10 сарын 11
Зүү эмчилгээ судлал 10 сарын 11
Монголын уламжлалт анагаах ухааны засал судлал 10 сарын 11
Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 10 сарын 11
Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал 10 сарын 11
Монголын уламжлалт анагаах ухааны эмэгтэйчүүд судлал 10 сарын 11
Монголын уламжлалт ахагаах ухааны дотор судлал 10 сарын 11
Мэдрэл судлал 10 сарын 12
Мэдээгүйжүүлэг судлал 10 сарын 12
Мэс засал судлал 10 сарын 12
Нүд судлал 10 сарын 12
Сүрьеэ судлал 10 сарын 12
Сэргээн засал судлал 10 сарын 12
Сэтгэц судлал 10 сарын 12
Хавдар судлал 10 сарын 12
Хүүхэд судлал 10 сарын 12
Чих, хамар, хоолой судлал 10 сарын 12
Шүүх анагаах судлал 10 сарын 12
Эмнэлзүйн эмгэг судлал 10 сарын 12
Эрчимт эмчилгээ судлал 10 сарын 12
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 10 сарын 12
Яаралтай тусламж судлал 10 сарын 12
Монголын уламжлалт анагаах ухаан судлал 10 сарын 12
06 Oct

Үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материал бүрдүүлэлт, төлбөр төлөлтийн тухай

Үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материал бүрдүүлэлт, төлбөр төлөлтийн тухай

2022-2023 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материалыг шалгаж дууссан бөгөөд сургалтын төлбөр төлж элсэлтээ баталгаажуулах хугацааг 2022 оны 10 сарын 07-ны өдрийн 12:00 цаг хүртэл сунгаж байгаа тул уг хугацаанд багтаан сургалтын төлбөрөө төлөх болон дутуу материалаа зааврын дагуу оруулна уу.

2022 оны 10 сарын 07-ны өдрийн 12:00 цаг хүртэл сургалтын төлбөрөө төлөөгүй, шаардлага хангаагүй материалаа дахин оруулаагүй элсэгчийг элсэлтийн жагсаалтаас хасаж дараагийн шалгуулагчийг элсүүлэхийг анхааруулж байна.

Бүртгэл баталгаажуулах заавар:

MDI burtguuleh Zaavar 2022namarBatlamj

Төлбөр төлөөгүй эсвэл материал шаардлага ханаагүй шалгуулагчдын жагсаалт
(доорх нэр бүхий шалгуулагчид 10 сарын 07-ны өдрийн 12:00 цагаас өмнө зааврын дагуу баталгаажуулалтаа хийгээгүй тохиолдолд элсэлтээс хасагдаж дараачийн элсэгчийг элсүүлэхийн анхаарна уу)
Овог Нэр Материал шалгаж баталгаажуулалт хийсэн эсэх Элсэгч төлбөрөө төлж баталгаажуулалт хийсэх эсэх
ганхуяг азжаргал баталсан төлөөгүй
цэвээндорж алтангэрэл Баталсан төлөөгүй
Эрдэнэсүх Ариунаа Баталсан төлөөгүй
Цагаан Ариунтуяа баталсан төлөөгүй
Гантулга Ариун-Ундрал Баталсан төлөөгүй
мягмарсүрэн баасанжаргал Баталсан төлөөгүй
Ядамсүрэн Батбилэг Баталсан төлөөгүй
Төмөрбаатар Батням Баталсан төлөөгүй
Батжаргал Баярмаа Баталсан төлөөгүй
Төмөрбат Баярмаа баталсан төлөөгүй
Энхбаяр Баясгалан Баталсан төлөөгүй
Баасандорж Билэг баталсан төлөөгүй
Ганхуяг Болдмаа Баталсан төлөөгүй
Төмөрбаатар Болор баталсан төлөөгүй
Гантулга Болортуяа баталсан төлөөгүй
Баянмөнх Боржин Баталсан төлөөгүй
Журнаа Буянаа Баталсан төлөөгүй
Баасандорж Бямбасүрэн баталсан төлөөгүй
Мөнгөн-Өлзий Гансум баталсан төлөөгүй
Золбоот Ганцэцэг баталсан төлөөгүй
Тулгасайхан Гүен баталсан төлөөгүй
Мөнхбат Гэрэлсайхан Баталсан төлөөгүй
Батмөнх Гэрэлцолмон баталсан төлөөгүй
Мөнхдагва Даваа Баталсан төлөөгүй
эрдэнэбат даваасүрэн баталсан төлөөгүй
Цогнийжав Дашдэмбэрэл Баталсан төлөөгүй
Эрдэнэ Долгорсүрэн баталсан төлөөгүй
Оюунбаатар Долгорсүрэн Баталсан төлөөгүй
Дуламсүрэн Дөлгөөнтуяа баталсан төлөөгүй
Таравчамба Дулмаа Баталсан төлөөгүй
Амарсанаа Дэлгэрдалай Баталсан төлөөгүй
Чулуунжав Жавзанжав Баталсан төлөөгүй
Ганбат Жигдмаа баталсан төлөөгүй
Сансар-Эрдэнэ Ичинхорлоо Баталсан төлөөгүй
Жигжидсүрэн Лхамхүү Баталсан төлөөгүй
Ганхуяг Мөнгөнтуяа баталсан төлөөгүй
Наранбаатар Мөнхзул Баталсан төлөөгүй
Цэрэнбалжир Мөнхтуяа Баталсан төлөөгүй
Элбэгбаясгалан Мөнхтуяа Баталсан төлөөгүй
Болдбаатар Мөнхцэцэг Баталсан төлөөгүй
Жамбалжав Мэндбаяр Баталсан төлөөгүй
Аюурзана Мянгансанчир баталсан төлөөгүй
Баатарцолмон Намсрай Баталсан төлөөгүй
Галбадрах Намуун Баталсан төлөөгүй
Баттөмөр Намуун Баталсан төлөөгүй
Дашзэвгэ Нансалмаа Баталсан төлөөгүй
ганболд нарангоо баталсан төлөөгүй
Мөнхдэмбэрэл Наранцэцэг баталсан төлөөгүй
Мөнхзориг Номин баталсан төлөөгүй
Энхболд Номинтуул Баталсан төлөөгүй
Баттөр Номин-Эрдэнэ Баталсан төлөөгүй
Нацаг Отгонцэнгэо баталсан төлөөгүй
Сэргэлэн Отгончимэг Баталсан төлөөгүй
түмэнсайхан пүрэвжав Баталсан төлөөгүй
Бямбарагчаа Пүрэвсүрэн Баталсан төлөөгүй
Багдат Рысгүл баталсан төлөөгүй
Сайнжаргал Соёлмаа баталсан төлөөгүй
Эрдэнэбилэг Сувд-Эрдэнэ Баталсан төлөөгүй
Бадарч Сүрэнжав баталсан төлөөгүй
Энхтүвшин Төгс-Оюун Баталсан төлөөгүй
Сэр-Од Тунгалаг баталсан төлөөгүй
Өлзийтөмөр Түмэнцэцэг баталсан төлөөгүй
Төмөрбаатар Тэлмэн Баталсан төлөөгүй
Батбаяр Тэмүүлэн баталсан төлөөгүй
Эрдэнэбилэг Ундрах Баталсан төлөөгүй
Өлзийбаяр Уранчимэг баталсан төлөөгүй
Баянмөнх Ууганзаяа Баталсан төлөөгүй
Баатархүү Уянга Баталсан төлөөгүй
Ганзориг Үүрцолмон баталсан төлөөгүй
Эрдэнэбат Халиун баталсан төлөөгүй
Базаррагчаа Хишигжаргал Баталсан төлөөгүй
Бямбадорж Хонгорзул баталсан төлөөгүй
Баасандорж Хосбаяр баталсан төлөөгүй
Ганхүү Хэрлэнчимэг баталсан төлөөгүй
Сандагбанди Цогоо Баталсан төлөөгүй
Чимэд-Очир Цэнд-Аюуш Баталсан төлөөгүй
Бямбасүрэн Цэрэнлхам Баталсан төлөөгүй
Эрдэнэбат Цэцэгмаа Баталсан төлөөгүй
хүрэлтогоо чанагнянгар Баталсан төлөөгүй
баяндүүрэн чилхаанямбуу баталсан төлөөгүй
Ёндонжамц Чулуунчимэг баталсан төлөөгүй
Шархүү Шинэгэрэл баталсан төлөөгүй
Эрдэнэбат Шүрэнчимэг Баталсан төлөөгүй
энхбат энхжаргал Баталсан төлөөгүй
Очирхуяг Энхжин Баталсан төлөөгүй
Ганзориг Энхзаяа Баталсан төлөөгүй
Болдбаатар Энэрэл Баталсан төлөөгүй
Ганзориг Эрдэнэсувд Баталсан төлөөгүй
Ганболд Эрдэнэтуяа Баталсан төлөөгүй
Доржханд Эрдэнэхишиг Баталсан төлөөгүй
Саранхүү Атарчимэг дипломны хавсралт байхгүй
Батцогт Бадамзул дипломны хавсралт байхгүй
лхагвасүрэн батчимэг Дип өөр хүнийх.
Хад Баянжаргал Дип хавсралтгүй
Батжаргал Баясгаланмаа Элсэх эсэхээ буцаад хэлнэ.10/05 10:00
Чимэддулам Гантөмөр Материал байхгүй
Должоо Золзаяа лиценз дууссан
Мөнхжаргал Лхагвадулам Дип хавсралтгүй
Зүмбээ Мягмарзагар файл дахин оруулах
Хүрэлбаатар Нинжбадгар дипломны хавсралт байхгүй
Нэргүй Номинэрдэнэ Иргэний үнэмлэх, Дип-нүүр байхгүй
Оросоо Отгонжаргал дипломны хавсралт байхгүй
Баттулга Халиунаа ИҮ-с бусад бхгүй
Батдэлгэр Хонгорзул Дип хавсралтгүй
Энхжаргал Энхжин ИҮ бхгүй
Мөнхдалай Эрдэнэдалай файл дахин оруулах
06 Oct

Үндсэн мэргэшлийн сургалт | Төгсөлтийн онолын шалгалт (элсэлтийн шалгалт биш болно)

Үндсэн мэргэшлийн сургалтын Төгсөлтийн онолын шалгалт

(элсэлтийн шалгалт биш болно)

2020-2022 оны хичээлийн жилд дараах мэргэшлээр суралцан төгсөгчдийн төгсөлтийн онолын шалгалтын хуваарь. Төгсөлтийн шалгалтыг АШУҮИС (Төв сургууль) дээр цахим хэлбэрээр дараах хуваарийн дагуу зохион байгуулна.

Шалгалт эхлэх цагаас 20 минутын өмнө хуваарилсан ангид ирж бэлтгэл хангасан байна уу.

Шалгалтад ирэхдээ иргэний үнэмлэх, суралцагчийн дэвтэр(logbook)-ээ авч ирнэ.

  1. Онолын шалгалтыг цахим хэлбэрээр дараах хуваарийн дагуу олон хувилбарт 100 сорилоор авна.
  2. Шалгалтын системд нэвтрэх заавар:
    1. Компьютер (таблет) ашиглан шалгалтыг өгнө.
    2. http://elearning.mnums.edu.mn/ хаягаар хандана.
    3. Нэвтрэх нэр: Суралцагчийн код /ж-нь: PTI1190123/
    4. Нууц үг: Регистрийн дугаарын тоо /ж-нь: 92102107/(хэрвээ суралцагч өөрөө өмнө нь нэвтрэх нууц үгээ сольсон бол тухайн нууц үгээр нэвтрэх)

Төгсөлтийн онолын шалгалтын 2022 оны 10 сарын 07-ны өдрийн хуваарь

Мэргэшлийн чиглэл Цаг Анги
Зүү эмчилгээ судлал 14:20 111 тоот
Монголын уламжлалт анагаах ухаан судлал 14:20 111 тоот
Мэдрэл судлал 14:20 111 тоот
Мэдээгүйжүүлэг судлал 14:20 111 тоот
Мэс засал судлал 14:20 111 тоот
Нүүр амны мэс засал судлал 14:20 111 тоот
Нүүр амны согог засал судлал 14:20 111 тоот
Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 14:20 111 тоот
Эрчимт эмчилгээ судлал 14:20 111 тоот
Арьс судлал 14:20 311 тоот
Дүрс оношилгоо судлал 14:20 311 тоот
Хүүхдийн нүүр ам судлал 14:20 311 тоот
Яаралтай тусламж судлал 14:20 311 тоот

Үндсэн мэргэшлийн сургалт төгсөгчдийн төгсөлтийн онолын шалгалт өгөх заавар

Цахим сургалтын систем ШАЛГАЛТ заавар


Мэргэжил Дээшлүүлэх Институт

05 Oct

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материал тулгалтын тухай

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материал тулгалтын тухай

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтад элсэгчдийн материалыг шалгаж дууслаа. Материалын бүрдүүлэтэд дутуу, буруу материал оруулсан, шаардлага хангахгүй байгаа дараах элсэгчид 2022 оны 10 сарын 06-ны өдрийн 09:00 цагаас өмнө материалаа гүйцээж оруулна уу. Материал дутуу, шаардлага хангаагүй, дээрх хугацаанд багтаж оруулаагүй тохиолдолд элсэх боломжгүй болохыг анхаарна уу.

Овог Нэр Материал шалгаж баталгаажуулалт хийсэн эсэх
Ганболд Эрдэнэтуяа Багцгүй Уламжлалт
энхбат энхжаргал Багцгүй Уламжлалт
Оюунбаатар Долгорсүрэн Багцгүй Уламжлалт, дип хавсралтгүй
лхагвасүрэн батчимэг Дип өөр хүнийх.
Энхбаатар Энхбилэг Дип хавсралтгүй
Баттулга Халиунаа Дип хавсралтгүй
Дуламсүрэн Дөлгөөнтуяа Дип хавсралтгүй
Улаанхүү Сугарцэрэн Дип хавсралтгүй
Бямбадорж Хонгорзул Дип хавсралтгүй
Ганхуяг Мөнгөнтуяа Дип хавсралтгүй
Даваа Удаанжаргал Дип хавсралтгүй
Батдэлгэр Хонгорзул Дип хавсралтгүй
Мөнхзориг Номин Дип хавсралтгүй
Цэдндорж Гэрэлхүү Дип хавсралтгүй
Тулгасайхан Гүен Дип хавсралтгүй
ганболд нарангоо Дип хавсралтгүй
Мөнхзул Цолмонсүрэн Дип хавсралтгүй
Мөнхдэмбэрэл Наранцэцэг Дип хавсралтгүй
Аюурзана Мянгансанчир Дип хавсралтгүй
Баасандорж Билэг Дип хавсралтгүй
Хад Баянжаргал Дип хавсралтгүй
Мөнхжаргал Лхагвадулам Дип хавсралтгүй
Цэрэндолгор Насанжаргал Дип хавсралтгүй, ИҮ дутуу
Баатарцолмон Намсрай Дип хавсралтгүй, лиц бхгүй
Баасандорж Бямбасүрэн диплом байхгүй
Баянмөнх Ууганзаяа Диплом бхгүй
Мөнхдагва Даваа Диплом орчуулга бхгү
Зоригтбаатар Болорцэцэг дипломны регистр зөрсөн
Хүрэлбаатар Дэлгэрмаа дипломны хавсралт байхгүй
Батцогт Бадамзул дипломны хавсралт байхгүй
Цагаанхүү Ундрам дипломны хавсралт байхгүй
Хүрэлбаатар Нинжбадгар дипломны хавсралт байхгүй
Мөнхжаргал Алтанзул дипломны хавсралт байхгүй
Саранхүү Атарчимэг дипломны хавсралт байхгүй
Эрдэнэбилэг Сувд-Эрдэнэ дипломны хавсралт байхгүй
Батмөнх Номин-Эрдэнэ дипломны хавсралт байхгүй
Эрдэнэбат Мөнхчимэг дипломны хавсралт байхгүй
Батбаатар Нямдорж дипломны хавсралт байхгүй
ганхуяг азжаргал дипломны хавсралт байхгүй
Гантулга Ариун-Ундрал дипломны хавсралт байхгүй
Галбадрах Ашидмаа дипломны хавсралт байхгүй
Оросоо Отгонжаргал дипломны хавсралт байхгүй
Энхболд Номинтуул иргэний үнэмлэх байхгүй
Нэргүй Номинэрдэнэ Иргэний үнэмлэх, Дип-нүүр байхгүй
Чимэд-Очир Цэнд-Аюуш ИҮ байхгүй
Энхжаргал Энхжин ИҮ бхгүй
Пүрэв Ганболор  Баталсан
Энхбаяр Баясгалан Лиц бхгүй дип хавсралтгүй
Болдбаатар Энэрэл лиценз байхгүй
Төмөрбаатар Батням лиценз дууссан
Должоо Золзаяа лиценз дууссан
Энхбат Түмэнжин Лиценз хугацаа дууссан, хувсралт бхгүй
Чимэддулам Гантөмөр Материал байхгүй
Дүгэрсүрэн Хоролмаа файл дахин оруулах
Өлзийбаяр Уранчимэг файл дахин оруулах
Элбэгбаясгалан Мөнхтуяа файл дахин оруулах
Эрдэнэбаатар Уранбилэг файл дахин оруулах
Энхсүрэн Лхагважаргал файл дахин оруулах
Чулуунжав Жавзанжав файл дахин оруулах
Зүмбээ Мягмарзагар файл дахин оруулах
Галбадрах Намуун файл дахин оруулах
Мөнхдалай Эрдэнэдалай файл дахин оруулах
Сангаа Номин файл дахин оруулах
Батжаргал Баясгаланмаа Элсэх эсэхээ буцаад хэлнэ
Баярсайхан Номин ЭХО өөр чиглэлд бүртгүүлсэн
04 Oct

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн тухай

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн тухай

2022-2023 оны хичээлийн жилд үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалт өгч хяналтын тоонд багтсан суралцагчдын нэрс.

Тайлбар: Эрүүл мэндийн сайдын 2022 оны А162 дугаар тушаалаар баталсан (https://moh.gov.mn) хяналтын тооны хүрээнд АШУҮИС-ийн тэнхимийн ачаалал, бүрэлдэхүүн, түшиц эмнэлгийн хүрэлцээ, багшийн тоо, мэргэжлийн тэнхимийн санал, шалгуулагчаас ирүүлсэн хүсэлтийг харгалзан элсэлтийн шалгалтын комисс мэргэжлийн тэнхимүүдтэй өргөтгөсөн хурал хийж тодорхой чиглэлүүдэд шалгалтын босго оноог доошлуулж элсүүлэв.

Элсэгчдийн материалыг шалгаж байгаа бөгөөд өөрийн бүртгэл баталгаажсан эсэхийг дараах зааврын дагуу бүртгэлийн системээс(http://mdi.mnums.edu.mn) шалгана уу. Материал шалгахад диплом, лиценз, иргэнийн үнэмлэх дутуу оруулсан эсвэл лицензийн хугацаа дууссан зэрэг зөрчилтэй элсэгчид бүртгэлийн систем(http://mdi.mnums.edu.mn)-д хандан материалаа гүйцэд оруулна уу.

Материал шаардлага хангаагүй тохиолдолд баталгаажуулалт хийгдэхгүй тул материал дутуу, буруу оруулсан бол 10 сарын 05-ны өдрийн 10:00 хүртэл дахин зөв материалаа оруулна уу. Хэрвээ материал шаардлага хангахгүй бол элсэх боломжгүй болохыг анхаарна уу?

Баталгаажуулалт хийгдсэн тохиолдолд сургалтын төлбөр төлөх хэсэг нээгдэх тул 2022 оны 10 сарын 06-ны дотор багтаан төлбөрөө төлнө үү.

Овог Нэр Элссэн чиглэл Оноо
1 Дагвадорж Нямдулам Анатомийн эмгэг судлал 74
2 Золбоот Ганцэцэг Анатомийн эмгэг судлал 60
3 Пүрэвжав Гантуяа Анатомийн эмгэг судлал 57
4 Энхжаргал Энхжин Анатомийн эмгэг судлал 48
5 Гантулга Тэлмэн Арьс судлал 96
6 Сэдбазар Удвал Арьс судлал 94
7 Таравчамба Дулмаа Арьс судлал 92
8 Пунцагдаш Тогтохжаргал Арьс судлал 91
9 Батболд Долгормаа Арьс судлал 90
10 Косманат Сауле Арьс судлал 89
11 Шагдарсүрэн Мөнхчимэг Арьс судлал 84
12 Наранбаатар Амжил Арьс судлал 82
13 Доржсүрэн Энхдаваа Арьс судлал 80
14 Ороолон Номин Арьс судлал 77
15 Олонбаяр Сувд Арьс судлал 77
16 Алтантүлхүүр Чаминчимэг Арьс судлал 76
17 Даваатогтох Цэрэндулам Арьс судлал 74
18 Энхболд Хонгорзул Арьс судлал 71
19 Анхзаяа Халиун Гэмтэл согог засал судлал 83
20 Пүрэвсүрэн Нинжмаа Гэмтэл согог засал судлал 79
21 Минжүүр-Юндэн Баярлах Гэмтэл согог засал судлал 77
22 Дагва Тэнгис Гэмтэл согог засал судлал 71
23 Мөнхбат Гэрэлсайхан Гэмтэл согог засал судлал 70
24 Мандахбаяр Оюунболор Гэмтэл согог засал судлал 70
25 Бямбадорж Мөнгөнсувд Гэмтэл согог засал судлал 62
26 Батхүү Оюундэлгэр Гэмтэл согог засал судлал 54
27 Батбаяр Цэнгүүн Гэмтэл согог засал судлал 53
28 Амарсайхан Энхтүвшин Дотрын анагаах судлал 83
29 Уламбаяр Лхагвабат Дотрын анагаах судлал 82
30 Отгонбаяр Минжбадгар Дотрын анагаах судлал 82
31 Мягмансүрэн Мөнхтүшиг Дотрын анагаах судлал 82
32 Батдэлгэр Лхамжаргал Дотрын анагаах судлал 81
33 Отгонбаатар Минжбадгар Дотрын анагаах судлал 81
34 Төмөр Анударь Дотрын анагаах судлал 79
35 Өсөхбаяр Аюушгуа Дотрын анагаах судлал 79
36 Батдэлгэр Аззаяа Дотрын анагаах судлал 77
37 Ганцогт Алтанцэцэг Дотрын анагаах судлал 77
38 Зоригт Баярчимэг Дотрын анагаах судлал 77
39 Одонгарав Жамъян Дотрын анагаах судлал 77
40 Нэргүй Номинэрдэнэ Дотрын анагаах судлал 77
41 Батбаяр Нямсүрэн Дотрын анагаах судлал 77
42 Баярсайхан Гантуяа Дотрын анагаах судлал 76
43 Амарбаясгалан Доржзодов Дотрын анагаах судлал 76
44 Ганзориг Дөлгөөн Дотрын анагаах судлал 76
45 Диваа Мөнхцэнд Дотрын анагаах судлал 76
46 Бямбадаш Амирлан Дотрын анагаах судлал 74
47 Доржтайван Анужин Дотрын анагаах судлал 74
48 Мөнхцэцэг Даваасүрэн Дотрын анагаах судлал 74
49 Лхагвасүрэн Долгормаа Дотрын анагаах судлал 74
50 Ганхуяг Есүй Дотрын анагаах судлал 74
51 Бямбатогтох Бямбасувд Дотрын анагаах судлал 72
52 Цэрэндорж Минжбадам Дотрын анагаах судлал 72
53 Мягмардорж Ариунцэцэг Дотрын анагаах судлал 71
54 Батбаяр Болормаа Дотрын анагаах судлал 71
55 Болдбаатар Буянжаргал Дотрын анагаах судлал 71
56 Энхбат Гэрэлбат Дотрын анагаах судлал 71
57 Цогбадрах Пунсалдулам Дотрын анагаах судлал 71
58 Баяраа Энхсайхан Дотрын анагаах судлал 71
59 Баттулга Аззаяа Дотрын анагаах судлал 70
60 Ганбаатар Ану Дотрын анагаах судлал 70
61 Баттулга Баасансүрэн Дотрын анагаах судлал 70
62 Гансүх Ганхөлөг Дотрын анагаах судлал 70
63 Алтангэрэл Дөлгөөн Дотрын анагаах судлал 70
64 Батбаяр Лхамжав Дотрын анагаах судлал 70
65 Бейсен Маралдым Дотрын анагаах судлал 70
66 Мягмар Пүрэвбат Дотрын анагаах судлал 70
67 Эрдэнэбилэг Цолмонтуяа Дотрын анагаах судлал 70
68 Чимэд-Очир Цэнд-Аюуш Дотрын анагаах судлал 70
69 Бат-Очир Чинбат Дотрын анагаах судлал 70
70 Барсболд Дөлгөөн Дүрс оношилгоо судлал 89
71 Баярмагнай Мөнхжин Дүрс оношилгоо судлал 89
72 Даваадорж Номинэрдэнэ Дүрс оношилгоо судлал 88
73 Есөн-Эрдэнэ Үлэмж Дүрс оношилгоо судлал 87
74 Баясгалан Эрдэнэтуяа Дүрс оношилгоо судлал 87
75 Батболд Булганбат Дүрс оношилгоо судлал 86
76 Ганболд Уянга Дүрс оношилгоо судлал 85
77 Сүхбаатар Бат-Энх Дүрс оношилгоо судлал 84
78 Бат-Эрдэнэ Гэндэндорж Дүрс оношилгоо судлал 84
79 Муташ Смагул Дүрс оношилгоо судлал 84
80 Мөнхчулуун Эрхэс Дүрс оношилгоо судлал 84
81 Цолмон Хишгээ Дүрс оношилгоо судлал 83
82 Сүх Хүүхэндүү Дүрс оношилгоо судлал 82
83 Батаахүү Нарантуяа Дүрс оношилгоо судлал 81
84 Хишигдорж Гүнжинлхам Дүрс оношилгоо судлал 78
85 Батбаяр Даваахүү Дүрс оношилгоо судлал 78
86 Адилбек Махпал Дүрс оношилгоо судлал 78
87 Сайнбаяр Доржготов Дүрс оношилгоо судлал 75
88 Ариунболд Хулан Дүрс оношилгоо судлал 75
89 Ганхуяг Ганцэцэг Дүрс оношилгоо судлал 74
90 Ардакелди Лайла Дүрс оношилгоо судлал 74
91 Батцогт Бадамзул Ерөнхий мэргэшил судлал 69
92 Мөнхдалай Эрдэнэдалай Ерөнхий мэргэшил судлал 59
93 Цэрэнбалжир Мөнхтуяа Ерөнхий мэргэшил судлал 44
94 Доржханд Эрдэнэхишиг Ерөнхий мэргэшил судлал 43
95 Журнаа Буянаа Ерөнхий мэргэшил судлал 41
96 Ганзориг Эрдэнэсувд Ерөнхий мэргэшил судлал 41
97 Баасандорж Билэг Ерөнхий мэргэшил судлал 36
98 Баасантогтох Цэрэнтогтох Зүү эмчилгээ судлал 84
99 Энхбат Түмэнжин Зүү эмчилгээ судлал 79
100 Баттөр Номин-Эрдэнэ Зүү эмчилгээ судлал 72
101 Сүрэнхүү Удвал Зүү эмчилгээ судлал 66
102 Баярхүү Будсүрэн Зүү эмчилгээ судлал 65
103 Гантулга Марал Зүү эмчилгээ судлал 65
104 Бямбаа Ариунзаяа Зүү эмчилгээ судлал 63
105 Мөнхсайхан Оюумаа Зүү эмчилгээ судлал 61
106 Галбадрах Ашидмаа Зүү эмчилгээ судлал 60
107 Ганхүү Хэрлэнчимэг Зүү эмчилгээ судлал 58
108 Түмэнсайхан Пүрэвжав Зүү эмчилгээ судлал 57
109 Ганбаатар Мягмаржав Зүү эмчилгээ судлал 56
110 Оюунбаатар Өлзийсүрэн Зүү эмчилгээ судлал 56
111 Пүрэвсүрэн Цэрэннадмид Зүү эмчилгээ судлал 56
112 Товуудорж Асрагчинбай Зүү эмчилгээ судлал 55
113 Мөнхбүрэн Нарангэрэл Зүү эмчилгээ судлал 55
114 Баасанжав Дайриймаа Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 71
115 Бямбарагчаа Пүрэвсүрэн Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 56
116 Дүгэрсүрэн Хоролмаа Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 55
117 Цэрэнмандах Аминзаяа Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 46
118 Элбэгбаясгалан Мөнхтуяа Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 40
119 Базаррагчаа Хишигжаргал Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 40
120 Жигжидсүрэн Лхамхүү Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 39
121 Баярмагнай Амар-Амгалан Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 38
122 Ядамсүрэн Батбилэг Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 37
123 Хад Баянжаргал Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 36
124 Эрдэнэчимэг Бямба Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал 34
125 Өлзийтөмөр Түмэнцэцэг Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 62
126 Хаусылагзам Авдирахман Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 55
127 Батбаяр Сувд-Эрдэнэ Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 53
128 Мөнхдагва Даваа Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 51
129 Хүрэлтогоо Чанагнянгар Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал 51
130 Өлзийсайхан Энхсайхан Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал 50
131 Баатар Цэрэнчимэд Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал 46
132 Ганхуяг Мөнгөнтуяа Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал 39
133 Мягмарсүрэн Баасанжаргал Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал 37
134 Хонгор Баясгалан Монголын уламжлалт анагаах ухааны эмэгтэйчүүд судлал 47
135 Аюурзана Мянгансанчир Монголын уламжлалт анагаах ухааны эмэгтэйчүүд судлал 39
136 Лхүндэвпэрэнлэй Ганзам Мэдрэл судлал 87
137 Бавуудорж Мөнхдэлгэр Мэдрэл судлал 81
138 Эрдэнэбат Цэрэгбаатар Мэдрэл судлал 79
139 Цогтболд Тэргэл Мэдрэл судлал 75
140 Туваанбаатар Түвшинчимэг Мэдрэл судлал 71
141 Төмөрцогт Гэрэлмаа Мэдрэл судлал 70
142 Хүрэлбаатар Лхагвхбаяр Мэдрэл судлал 70
143 Эрдэнэ Долгорсүрэн Мэдрэл судлал 68
144 Батхүү Отгонсайхан Мэдрэл судлал 67
145 Буянбат Пүрэвжаргал Мэдрэл судлал 67
146 Галбадрах Намуун Мэдрэл судлал 66
147 Оюунгэрэл Дөлгөөн Мэдрэл судлал 60
148 Бадарч Сүрэнжав Мэдрэл судлал 60
149 Батсүрэн Уранчимэг мэдрэл судлал 60
150 Абай Нурбек Мэдрэл судлал 57
151 Эрдэнэбат Намуун Мэдрэл судлал 55
152 Батсайхан Цэрэнпунцаг Мэдрэл судлал 55
153 Нармандах Ариунзул Мэдээгүйжүүлэг судлал 78
154 Эрдэнэбаатар Уранбилэг Мэдээгүйжүүлэг судлал 73
155 Соронзонболд Сувд-Эрдэнэ Мэдээгүйжүүлэг судлал 72
156 Өлзийдэлгэр Урангоо Мэдээгүйжүүлэг судлал 70
157 Чулуунбаатар Бумгэрэл Мэдээгүйжүүлэг судлал 70
158 Сандаграгчаа Баттөр Мэдээгүйжүүлэг судлал 63
159 Гантулга Отгонсүрэн Мэдээгүйжүүлэг судлал 63
160 Баасандорж Ганзул Мэдээгүйжүүлэг судлал 60
161 Энхбаатар Буянзаяа Мэс засал судлал 89
162 Энхтайван Эрдэнэбат Мэс засал судлал 87
163 Өлзийням Анужин Мэс засал судлал 79
164 Гантөмөр Намуун Мэс засал судлал 79
165 Алтан-Очир Дэлгэржаргал Мэс засал судлал 78
166 Мөнхжигүүр Цэрэн-Очир Мэс засал судлал 77
167 Мөрөндэлгэр Бүрэнжаргал Мэс засал судлал 75
168 Төлеубай Хайбар Мэс засал судлал 73
169 Батбаатар Барсболд Мэс засал судлал 70
170 Балдандугар Баянмөнх Мэс засал судлал 70
171 Даваажаргал Сүхбат Мэс засал судлал 70
172 Чинчулуу Чанцалмаа Мэс засал судлал 70
173 Зоригт Гармаа Мэс засал судлал 69
174 Мөнхжаргал Алтанзул Мэс засал судлал 67
175 Энхбат Дэлгэрмаа Мэс засал судлал 67
176 Ганзориг Үүрцолмон Мэс засал судлал 67
177 Нямсүрэн Банзрагчгарав Мэс засал судлал 66
178 Эрдэнэбилэг Сувд-Эрдэнэ Мэс засал судлал 66
179 Батболд Гантуяа Мэс засал судлал 65
180 Билэгсүрэн Хантүшиг Мэс засал судлал 65
181 Батхүү Анударь Нүд судлал 81
182 Содномцэрэн Лхамжав Нүд судлал 79
183 Дамдинсүрэн Дэлгэрмаа Нүд судлал 76
184 Ууганбаяр Сүндэръяа Нүд судлал 74
185 Лхагва-Эрдэнэ Билгүүнзаяа Нүд судлал 72
186 Мөнхбаяр Бямбадорж Нүд судлал 71
187 Оюунсүрэн Ариунаа Нүд судлал 70
188 Батхуяг Саруултуул Нүд судлал 70
189 Ганхуяг Баярмаа Нүд судлал 68
190 Алтантөгс Наранцацрал Нүүр амны гажиг засал судлал 88
191 Алтанбагана Ананд Нүүр амны гажиг засал судлал 84
192 Амарбаясгалан Уянга Нүүр амны гажиг засал судлал 80
193 Эрдэнэбаатар Номин-Эрдэнэ Нүүр амны гажиг засал судлал 96
194 Цэгмэд Пүрэвцэрэн Нүүр амны гажиг засал судлал 94
195 Ганболд Ариунжаргал Нүүр амны гажиг засал судлал 90
196 Баатарцогт Энхцолмон Нүүр амны гажиг засал судлал 87
197 Цогтнаран Болормаа Нүүр амны гажиг засал судлал 85
198 Чулуунбат Чулуунцэцэг Нүүр амны гажиг засал судлал 84
199 Ганболд Ухаанзаяа-Од Нүүр амны гажиг засал судлал 83
200 Цогт Ариунболор Нүүр амны гажиг засал судлал 82
201 Дагвадорж Янжмаа Нүүр амны гажиг засал судлал 81
202 Батсайхан Мөнхшүр Нүүр амны гажиг засал судлал 79
203 Батчулуун Анар Нүүр амны гажиг засал судлал 78
204 Батмөнх Удвал Нүүр амны гажиг засал судлал 78
205 Батхүү Тэмүүлэн Нүүр амны гажиг засал судлал 77
206 Эрдэнэчулуун Аззаяа Нүүр амны гажиг засал судлал 76
207 Дэмбэрэл Хулан Нүүр амны гажиг засал судлал 76
208 Содномдорж Баянмөнх Нүүр амны мэс засал судлал 93
209 Шарав Билгүүн Нүүр амны мэс засал судлал 93
210 Маравдорж Хосбаяр Нүүр амны мэс засал судлал 91
211 Чимэддулам Гантөмөр Нүүр амны мэс засал судлал 90
212 Пүрэвжамц Мөнх-Эрдэнэ Нүүр амны мэс засал судлал 87
213 Ядамсүрэн Бүжинлхам Нүүр амны мэс засал судлал 85
214 Эрдэнэбаатар Оршихбаяр Нүүр амны мэс засал судлал 81
215 Бадамдорж Өнөрцэнгэл Нүүр амны мэс засал судлал 79
216 Гэндэнхүү Өлзийдэлгэр Нүүр амны мэс засал судлал 77
217 Нэргүй Сувд-Эрдэнэ Нүүр амны мэс засал судлал 73
218 Батхуяг Ариунаа Нүүр амны мэс засал судлал 72
219 Цогтбаяр Төгөлдөр Нүүр амны мэс засал судлал 72
220 Жаргал Мөнхзул Нүүр амны мэс засал судлал 72
221 Амьбөх Отгонжаргал Нүүр амны мэс засал судлал 71
222 Өрнөхдэлгэр Баярмагнай Нүүр амны мэс засал судлал 69
223 Цагаанхүү Ундрам Нүүр амны мэс засал судлал 69
224 Баяндүүрэн Чилхаанямбуу Нүүр амны мэс засал судлал 68
225 Саранхүү Атарчимэг Нүүр амны мэс засал судлал 67
226 Төмөрбаатар Болор Нүүр амны мэс засал судлал 67
227 Энхболд Бурмаа Нүүр амны мэс засал судлал 67
228 Нямжав Отгонням Нүүр амны мэс засал судлал 67
229 Пүрэвсэнгэ Сүрэнжав Нүүр амны мэс засал судлал 63
230 Эрдэнэбат Мөнхчимэг Нүүр амны мэс засал судлал 62
231 Энхболд Номинтуул Нүүр амны мэс засал судлал 62
232 Батбаатар Нямдорж Нүүр амны мэс засал судлал 62
233 Шархүү Шинэгэрэл Нүүр амны мэс засал судлал 62
234 Батчулуун Шинэцэцэг Нүүр амны мэс засал судлал 62
235 Амарсанаа Анудар Нүүр амны согог засал судлал 67
236 Эрдэнэ-Очир Ууганзаяа Нүүр амны согог засал судлал 93
237 Оюунжамц Энх-Амар Нүүр амны согог засал судлал 93
238 Банди Анужин Нүүр амны согог засал судлал 92
239 Баярсайхан Оюунбаатар Нүүр амны согог засал судлал 84
240 Хүрэлбаатар Дэлгэрмаа Нүүр амны согог засал судлал 73
241 Чойжилжав Ундрах Нүүр амны согог засал судлал 73
242 Сайнболд Манлай Нүүр амны согог засал судлал 72
243 Буриад Буянхишиг Нүүр амны согог засал судлал 71
244 Мөнхбаатао Саруул Нүүр амны согог засал судлал 71
245 Гантөмөр Номинцэцэг Нүүр амны согог засал судлал 70
246 Цагаан Ариунтуяа Нүүр амны согог засал судлал 69
247 Мөнхбат Батчимэг Нүүр амны согог засал судлал 69
248 Эрдэнэбат Даваасүрэн Нүүр амны согог засал судлал 69
249 Бүрэнжаргал Пунсалмаа Нүүр амны согог засал судлал 68
250 Чулуунжав Жавзанжав Нүүр амны согог засал судлал 67
251 Энхсүрэн Лхагважаргал Нүүр амны согог засал судлал 67
252 Зүмбээ Мягмарзагар Нүүр амны согог засал судлал 67
253 Батжаргал Өлзиймаа Нүүр амны согог засал судлал 67
254 Тамир Энхжаргал Нүүр амны согог засал судлал 67
255 Цэвэгмэд Оюунгэрэл Нүүр амны согог засал судлал 66
256 Лхагва Ундармаа Нүүр амны согог засал судлал 66
257 Ганбаатар Баясгалан Нүүр амны согог засал судлал 65
258 Сүнжилмаа Эрдэнэтөгс Нүүр амны согог засал судлал 65
259 Ганхуяг Азжаргал Өрхийн анагаах ухаан судлал 62
260 Батжаргал Пүрэвжав Өрхийн анагаах ухаан судлал 60
261 Энхбаатар Энхбилэг Өрхийн анагаах ухаан судлал 55
262 Баатарцолмон Намсрай Өрхийн анагаах ухаан судлал 54
263 Даваа Удаанжаргал Өрхийн анагаах ухаан судлал 51
264 Болдбаатар Мөнхцэцэг Өрхийн анагаах ухаан судлал 48
265 Энхбаяр Баясгалан Өрхийн анагаах ухаан судлал 44
266 Сандагбанди Цогоо Өрхийн анагаах ухаан судлал 41
267 Батдэлгэр Хонгорзул Өрхийн анагаах ухаан судлал 40
268 Баянмөнх Ууганзаяа Өрхийн анагаах ухаан судлал 38
269 Оюунбаатар Долгорсүрэн Өрхийн анагаах ухаан судлал 35
270 Ганболд Эрдэнэтуяа Өрхийн анагаах ухаан судлал 34
271 Энхбат Энхжаргал Өрхийн анагаах ухаан судлал 31
272 Ганчулуун Цэрэннадмид Сүрьеэ судлал 70
273 Баасандорж Бямбасүрэн Сүрьеэ судлал 59
274 Сайнжаргал Соёлмаа Сүрьеэ судлал 56
275 Жамбалжав Мэндбаяр Сүрьеэ судлал 43
276 Энхэл Гэрэл Сэргээн засал судлал 86
277 Болд Шинэдарам Сэргээн засал судлал 81
278 Олонбаяр Мичидмаа Сэргээн засал судлал 78
279 Чулуужий Отгончимэг Сэргээн засал судлал 78
280 Тэлмэнтөгс Төгөлдөр Сэргээн засал судлал 75
281 Алтансүх Тунгалаг Сэргээн засал судлал 72
282 Мөнгөн-Өлзий Гансум Сэргээн засал судлал 71
283 Батжав Өлзий-Утас Сэргээн засал судлал 70
284 Батсайхан Золзаяа Сэтгэц судлал 70
285 Батмөнх Номин-Эрдэнэ Сэтгэц судлал 65
286 Эрдэнэбат Шүрэнчимэг Сэтгэц судлал 55
287 Цэвээндорж Алтангэрэл Сэтгэц судлал 46
288 Сэргэлэн Отгончимэг Сэтгэц судлал 46
289 Батжаргал Баясгаланмаа Сэтгэц судлал 43
290 Цэрэндолгор Насанжаргал Сэтгэц судлал 40
291 Төмөрбаатар Батням Хавдар судлал 70
292 Даваажалцан Пүрэвжаргал Хавдар судлал 70
293 Ганбат Цэнгүүн Хавдар судлал 69
294 Батбаяр Нямжаргал Хавдар судлал 66
295 Ангараг Энх-Амгалан Хавдар судлал 61
296 Баттулга Халиунаа Хавдар судлал 58
297 Батсайхан Даваадаш Хавдар судлал 57
298 Баатархүү Уянга Хавдар судлал 56
299 Баярсайхан Номин Халдварт өвчин судлал 61
300 Сансар-Эрдэнэ Ичинхорлоо Халдварт өвчин судлал 54
301 Мөнхзориг Номин Халдварт өвчин судлал 51
302 Отгонбаяр Хишигсүрэн Халдварт өвчин судлал 47
303 Дашзэвгэ Нансалмаа Халдварт өвчин судлал 46
304 Очирхуяг Энхжин Халдварт өвчин судлал 43
305 Лхагвасүрэн Батчимэг Халдварт өвчин судлал 42
306 Батжаргал Баярмаа Халдварт өвчин судлал 41
307 Пүрэв Ганболор Халдварт өвчин судлал 40
308 Энхтүвшин Төгс-Оюун Халдварт өвчин судлал 39
309 Цэгмэд Энхбаясгалан Халдварт өвчин судлал 37
310 Баасандорж Хосбаяр Хүүхдийн нүүр ам судлал 67
311 Баатарцогт Эрдэнэтуяа Хүүхдийн нүүр ам судлал 58
312 Дуламсүрэн Дөлгөөнтуяа Хүүхдийн нүүр ам судлал 56
313 Хангал Маралмаа Хүүхдийн нүүр ам судлал 56
314 Эрдэнэбаатар Мягмарсүрэн Хүүхдийн нүүр ам судлал 56
315 Улаанхүү Сугарцэрэн Хүүхдийн нүүр ам судлал 56
316 Гэрэлтэх-Од Золжаргал Хүүхдийн нүүр ам судлал 54
317 Цэдндорж Гэрэлхүү Хүүхдийн нүүр ам судлал 46
318 Мөнхболд Ганди Хүүхдийн нүүр ам судлал 43
319 Мөнхжаргал Лхагвадулам Хүүхдийн нүүр ам судлал 35
320 Нямдаваа Сугар-Уяа Хүүхэд судлал 83
321 Гомбобаатар Марал Хүүхэд судлал 79
322 Баяраа Мөрөн Хүүхэд судлал 74
323 Наранцэцэг Цэрэн Хүүхэд судлал 71
324 Батцэцэг Ариунаа Хүүхэд судлал 70
325 Түмэнжаргал Рэнцэнханджамцжав Хүүхэд судлал 70
326 Мөнхжаргал Баасанбямба Хүүхэд судлал 69
327 Баттулга Хулан Хүүхэд судлал 69
328 Аюурзана Чинхүслэн Хүүхэд судлал 69
329 Батжаргал Жигүүр Хүүхэд судлал 67
330 Нацаг Отгонцэнгэо Хүүхэд судлал 67
331 Болдмөр Энхжин Хүүхэд судлал 66
332 Амарбат Саран Хүүхэд судлал 64
333 Ёндонжамц Чулуунчимэг Хүүхэд судлал 64
334 Ганбат Жигдмаа Хүүхэд судлал 63
335 Баярсайхан Норжинсүрэн Хүүхэд судлал 63
336 Баяр-Эрдэнэ Халиунаа Хүүхэд судлал 63
337 Гантулга Болортуяа Хүүхэд судлал 62
338 Ганболд Гантуяа Хүүхэд судлал 62
339 Алтанбагана Отгонцацрал Хүүхэд судлал 62
340 Багдат Рысгүл Хүүхэд судлал 62
341 Гантулга Ариун-Ундрал Хүүхэд судлал 61
342 Доржпалам Алимаа Чих, хамар, хоолой судлал 76
343 Энхамгалан Түвшинжаргал Чих, хамар, хоолой судлал 73
344 Амараа Сувд Чих, хамар, хоолой судлал 72
345 Пүрэв-Өлзий Сониндэлгэр Чих, хамар, хоолой судлал 71
346 Батсуурь Баярсайхан Чих, хамар, хоолой судлал 70
347 Мурат Рина Чих, хамар, хоолой судлал 70
348 Баатарсүрэн Мандхай Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 67
349 Отгондаваа Отгонсүрэн Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 65
350 Цогийнловон Шүрэнцэцэг Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 64
351 Зоригтбаатар Болорцэцэг Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 58
352 Баянмөнх Боржин Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 57
353 Төмөрбаатар Тэлмэн Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 57
354 Ганзориг Ундрал Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 55
355 Даваа Ууганцэцэг Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 54
356 Цогтсайхан Хонгорзул Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 51
357 Эрдэнэбилэг Ундрах Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 49
358 Баттөмөр Намуун Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 45
359 Ганбаатар Мөрөн Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 44
360 Тулгасайхан Гүен Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 41
361 Ганхуяг Болдмаа Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 38
362 Хишигтшоовой Мөнхгэрэл Шүдний ерөнхий эмчилгээ судлал 37
363 Сэр-Од Тунгалаг Шүдний суваг 77
364 Гэнэндорж Саранчимэг Шүдний сувгийн эмчилгээ судлал 66
365 Эрдэнэбат Сумъяа Шүдний тулгуур 77
366 Золзаяа Хишигдарь Шүдний тулгуур эдийн эмчилгээ судлал 67
367 Мөнхсонгууль Уугантамир Шүүх анагаах судлал 40
368 Эрдэнэбат Халиун Шүүхийн анагаах ухаан судлал 61
369 Должоо Золзаяа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 80
370 Доржсүрэн Цэрэндулам Эмнэлзүйн эмгэг судлал 76
371 Нямдорж Дариймаа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 75
372 Баатар Рэнчинханд Эмнэлзүйн эмгэг судлал 73
373 Батхуяг Батсэмбэрүү Эмнэлзүйн эмгэг судлал 73
374 Батсайхан Уранбилэг Эмнэлзүйн эмгэг судлал 72
375 Должинсүрэн Бямбасүрэн Эмнэлзүйн эмгэг судлал 72
376 Батсоёл Оюунзаяа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 70
377 Хүрэлбаатар Нинжбадгар Эмнэлзүйн эмгэг судлал 69
378 Төрбат Цэцэнзаяа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 68
379 Батмөнх Гэрэлцолмон Эмнэлзүйн эмгэг судлал 60
380 Оросоо Отгонжаргал Эмнэлзүйн эмгэг судлал 60
381 Баяр Мөнхцэцэг Эмнэлзүйн эмгэг судлал 56
382 Бямбадорж Тамир Эмнэлзүйн эмгэг судлал 55
383 Эрдэнэсүх Ариунаа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 51
384 Эрдэнэбат Цэцэгмаа Эмнэлзүйн эмгэг судлал 51
385 Батбаяр Тэмүүлэн Эрчимт эмчилгээ судлал 72
386 Төмөрбат Баярмаа Эрчимт эмчилгээ судлал 64
387 Ганболд Нарангоо Эрчимт эмчилгээ судлал 50
388 Амарсанаа Дэлгэрдалай Эрчимт эмчилгээ судлал 31
389 Ганхуяг Баяр Эрчимт эмчилгээ судлал 29
390 Баярмаа Мөнхжиин Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 88
391 Аюурзана Хулан Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 77
392 Түвдэндорж Сумъяа Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 74
393 Батсүх Саруул Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 72
394 Түвдэндорж Түвшинжаргал Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 71
395 Даваа Саранцэцэг Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 71
396 Эрдэнэцогт Амарбаясгалан Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 70
397 Болдбаатар Алтанцэцэг Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 66
398 Батзориг Буян-Ундрах Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 65
399 Болдбаатар Энэрэл Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 65
400 Бат-Эрдэнэ Ангирмаа Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 61
401 Сангаа Номин Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 59
402 Мягмардорж Ундрахзул Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 59
403 Цогбуян Хулангоо Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 59
404 Цогнийжав Дашдэмбэрэл Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 58
405 Ганзориг Энхзаяа Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 58
406 Бямбадорж Хонгорзул Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 56
407 Өлзийбаяр Уранчимэг Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал 55
408 Наранбаатар Мөнхзул Яаралтай тусламж судлал 50
409 Мөнхзул Цолмонсүрэн Яаралтай тусламж судлал 46
410 Мөнхдэмбэрэл Наранцэцэг Яаралтай тусламж судлал 41
28 Sep

Төгсөгчдийн анхааралд

2020-2022 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтын ТӨГСӨЛТИЙН давтан шалгалтын хуваарь (элсэлтийн шалгалт биш болохыг анхаарна уу)

2020-2022 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтын төгсөлтийн дахин шалгалт 2022 оны 09 сарын 29-ний өдөр 09:00 АШУҮИС-ийн номын сангийн 603 тоотод болно. Шалгалтад орох суралцагчид давтан шалгалтын төлбөр 32.000 төгрөгийг Хаан банкны 5031882309 тоот дансанд төлж төлбөрийн баримтыг авч ирнэ.  Гүйлгээний утга дээр регистрийн дугаар овог нэр бичнэ.

Шалгалтад ирэхдээ иргэний үнэмлэхээ авч ирнэ үү.

Шалгалт өгөх заавар

Цахим сургалтын систем ШАЛГАЛТ заавар

Давтан шалгалтад орох суралцагчид

Чиглэл Овог нэр
Анатомийн эмгэг судлал Б.Цэнгүүн
Анатомийн эмгэг судлал Г.Намуун
Анатомийн эмгэг судлал Б.Энхцацрал
Гэмтэл согог судлал Г.Отгонтөгс
Гэмтэл согог судлал Э.Баттуяа
Дотрын анагаах судлал Ц.Бямбасүрэн
Дотрын анагаах судлал Т.Эрдэнэчимэг
Дотрын анагаах судлал Х.Ундармаа
Дотрын анагаах судлал Б.Баярболд
Дотрын анагаах судлал Л.Цэрэннадмид
Дотрын анагаах судлал М.Нармандах
Дотрын анагаах судлал Г.Нарантунгалаг
Дотрын анагаах судлал М.Алтанчимэг
Дотрын анагаах судлал Б.Ундармаа
Дотрын анагаах судлал Г.Сарангоо
Дотрын анагаах судлал З.Лхагвасүрэн
Дотрын анагаах судлал Г.Уранбилэг
Дотрын анагаах судлал М.Энхсайхан
Дотрын анагаах судлал Ж.Ариунтуяа
Дотрын анагаах судлал Б.Мөнхсаруул
Дотрын анагаах судлал Л.Номин
Дотрын анагаах судлал К.Бийбатиймаа
Дотрын анагаах судлал Г.Батхишиг
Дотрын анагаах судлал Ө.Сарангэрэл
Дотрын анагаах судлал Ч.Оюунжаргал
Дотрын анагаах судлал Ч.Даваасүрэн
Дотрын анагаах судлал Б.Сайнзаяа
Дотрын анагаах судлал О.Дэлгэрдалай
Дотрын анагаах судлал Л.Золбоо
Дотрын анагаах судлал Б.Соёл-Эрдэнэ
Дотрын анагаах судлал Р.Анужин
Дотрын анагаах судлал Б.Дэлгэрмаа
Дотрын анагаах судлал Г.Лхагва
Дотрын анагаах судлал Г.Өсөхбаяр
Дотрын анагаах судлал Т.Номиндарь
Дотрын анагаах судлал Б.Анхзаяа
Дотрын анагаах судлал Б.Биндэръяа
Дотрын анагаах судлал Б.Болормаа
Дотрын анагаах судлал Н.Номинзул
Дотрын анагаах судлал М.Энхтуяа
Нүд судлал Б.Мөнхбат
Сэтгэц судлал Э.Мөнхнаран
Сэтгэц судлал Х.Хулан
Сэтгэц судлал Т.Марал
Хавдар судлал Г.Амарбаясгалан
Хүүхэд судлал М.Мөнгөнцэцэг
Эмнэлзүйн эмгэг судлал Т.Урангоо
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Э.Нарангэрэл
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал А.Золзаяа
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал С.Мөнгөнцэцэг
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Д.Идэрчимэг
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Д.Цэрэндулам
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Д.Номин
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Л.Ундармаа
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Л.Нарантунгалаг
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал П.Цэрмаа
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал У.Должинсүрэн
Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал Л.Номин-Эрдэнэ

Мэргэжил Дээшлүүлэх Институт

27 Sep

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн анхааралд

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн анхааралд

2022-2023 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж, тухайн мэргэшлийн чиглэлийн хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн материалыг шалгаж дууслаа.  Өөрийн бүртгэл баталгаажсан эсэхийг дараах зааврын дагуу бүртгэлийн системээс(mdi.mnums.edu.mn) шалгана уу.

Материал шалгахад диплом, лиценз, иргэнийн үнэмлэх дутуу оруулсан эсвэл лицензийн хугацаа дууссан зэрэг зөрчилтэй байгаа тул дараах элсэгчид бүртгэлийн систем(http://mdi.mnums.edu.mn)-д хандан материалаа гүйцэд оруулна уу.

Материал шаардлага хангаагүй тохиолдолд баталгаажуулалт хийгдэхгүй тул материал дутуу, буруу оруулсан бол 09 сарын 28-ны өдрийн 10:00 хүртэл дахин зөв материалаа оруулна уу.

Баталгаажуулалт хийгдсэн тохиолдолд сургалтын төлбөр төлөх хэсэг нээгдэх тул 2022 оны 10 сарын 03-ны дотор багтаан төлбөрөө төлнө үү.

Материал дахин оруулах элсэгчид

Овог Нэр Тайлбар
Батдэлгэр Аззаяа ИҮ байхгүй
Ганбаатар Ану файл татагдахгүй дахин оруулах
Өсөхбаяр Аюушгуа Диплом эх биш, хавсралтгүй
Төмөрбаатар Батням лиценз дууссан
Батболд Булганбат Дип хасвралт бхгүй
Буриад Буянхишиг файл татагдахгүй дахин оруулах
Лхүндэвпэрэнлэй Ганзам Лиценз шалгалтын дүн баталгаагүй
Чимэддулам Гантөмөр Материал байхгүй
Алтан-Очир Дэлгэржаргал Лиценз шалгалтын дүн баталгаагүй
Должоо Золзаяа лиценз дууссан
Содномцэрэн Лхамжав Дипломны хавсралт байхгүй
Сайнболд Манлай Дипломны хавсралт байхгүй
Бейсен Маралдым Диплом лиценз бхгүй
Адилбек Махпал Диплом эх биш, хавсралтгүй
Мягмансүрэн Мөнхтүшиг Лиценз бхгүй
Диваа Мөнхцэнд ИҮ ар тал, дип хасвралт дутуу
Нэргүй Номинэрдэнэ Иргэний үнэмлэх, Дип-нүүр байхгүй
Эрдэнэбаатар Номин-Эрдэнэ бакалавр байхгүй 
Баттөр Номин-Эрдэнэ Лиценз шалгалт өгсөн дүн байхгүй
Гэндэнхүү Өлзийдэлгэр Материал шаардлага хангахгүй
Баатар Рэнчинханд Дипломны нэр зөрсөн
Мөнхбаатао Саруул лиценз дууссан
Батхуяг Саруултуул Дип хасвралт бхгүй
Алтансүх Тунгалаг Дипломны хавсралт байхгүй
Түвдэндорж Түвшинжаргал бакалавр байхгүй 
Энхбат Түмэнжин Лиценз хугацаа дууссан
Ганболд Ухаанзаяа-Од Иргэний үнэмлэх байхгүй
Амарбаясгалан Уянга Дипломны нүүр хэсэг байхгүй
Сүх Хүүхэндүү файл татагдахгүй дахин оруулах
Чимэд-Очир Цэнд-Аюуш ИҮ байхгүй
Баасантогтох Цэрэнтогтох Диплом байхгүй
Амарсайхан Энхтүвшин Бак диплом бхгүй.
Мөнхчулуун Эрхэс Дип орчуулга, хавсралт

Жич: Материал нь шаардлага хангахгүй, дутуу, буруу (лицензгүй, хугацаа дууссан, диплом зөрүүтэй тухайлбал уламжлалтын эмч мэс засал, хүүхэд судлал гэх мэтээр шалгалт өгсөн) бүртгүүлсэн тохиолдолд элсэх боломжгүй тул дараагийн шаардлага хангасан элсэгчийг элсүүлэх болно.

Бүртгэл баталгаажуулах заавар:

MDI burtguuleh Zaavar 2022namarBatlamj

27 Sep

Үндсэн мэргэшлийн сургалт элсэлт-2022

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад шалгуулагчдын анхааралд

2022-2023 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад босго оноо буюу 70 ба түүнээс дээш оноо авсан боловч тухайн чиглэлийн хяналтын тоонд багтаагүй шалгуулагчид дараах мэргэшлийн чиглэлээр элсэхийг хүсвэл 2022.09.29-ний 13:00 хүртэлх хугацаанд өргөдөл бичиж өгнө үү. Өргөдөл өгсөн шалгуулагчдыг онооны дагуу жагсаана.

  • Нүүр амны мэс засал судлал
  • Нүүр амны согог засал судлал
  • Хүүхдийн нүүр ам судлал
  • Шүдний ерөний эмчилгээ судлал
  • Анатомийн эмгэг судлал
  • Гэмтэл согог засал судлал
  • Ерөнхий мэргэшил судлал
  • Мэдрэл судлал
  • Мэдээгүйжүүлэг судлал
  • Мэс засал судлал
  • Өрхийн анагаах ухаан судлал
  • Сүрьеэ судлал
  • Сэтгэц судлал
  • Хавдар судлал
  • Халдварт өвчин судлал
  • Хүүхэд судлал
  • Эрчимт эмчилгээ судлал
  • Эх барих, эмэгтэйчүүд судлал
  • Яаралтай тусламж судлал
  • Шүүх анагаах судлал
  • Зүү эмчилгээ судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухаан судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухааны дотор судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухааны засал судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухааны мэдрэл судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухааны хүүхэд судлал
  • Монголын уламжлалт анагаах ухааны эмэгтэйчүүд судлал
  • Монгол эм судлал
26 Sep

Үндсэн мэргэшлийн сургалт элсэлт-2022

2022-2023 оны хичээлийн жилийн Үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн анхааралд

 

2022-2023 оны хичээлийн жилийн үндсэн мэргэшлийн сургалтын элсэлтийн шалгалтад тэнцэж, тухайн мэргэшлийн чиглэлийн хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн материалыг шалгаж байна. Уг элсэгчдийн бүртгүүлэхдээ оруулсан материалыг шалгаж шаардлага хангасан тохиолдолд бүртгэлийг мэргэжил дээшлүүлэх институтээс 2022 оны 09 сарын 27-ны дотор баталгаажуулалт хийнэ.

Өөрийн бүртгэл баталгаажсан эсэхийг дараах зааврын дагуу бүртгэлийн системээс(mdi.mnums.edu.mn) шалгана уу. Элсэгчийн бүртгүүлэхдээ оруулсан материал шаардлага хангаагүй тохиолдолд баталгаажуулалт хийгдэхгүй тул материал дутуу, буруу оруулсан бол 09 сарын 27-ны дотор багтаан дахин зөв материалаа оруулна уу.

Баталгаажуулалт хийгдсэн тохиолдолд сургалтын төлбөр төлөх хэсэг нээгдэх тул 2022 оны 10 сарын 03-ны дотор багтаан төлбөрөө төлнө үү.

Эрүүл мэндийн үзлэг хийх хуваарийг 09 сарын 27-нд энэхүү вэбд зарлана.

Жич: Материал нь шаардлага хангахгүй, дутуу, буруу (лицензгүй, хугацаа дууссан, диплом зөрүүтэй тухайлбал уламжлалтын эмч мэс засал, хүүхэд судлал гэх мэтээр шалгалт өгсөн) бүртгүүлсэн тохиолдолд элсэх боломжгүй тул дараагийн шаардлага хангасан элсэгчийг элсүүлэх болно.

Бүртгэл баталгаажуулах заавар:

MDI burtguuleh Zaavar 2022namarBatlamj
25 Sep

2022-2023 оны хичээлийн жилд Үндсэн мэргэшлийн (резиденсийн) сургалтын элсэлтийн шалгалтын дүн (09 сар 25-14:30)

2022-2023 оны хичээлийн жилд Үндсэн мэргэшлийн (резиденсийн) сургалтын элсэлтийн шалгалтын дүн (09 сар 25 – 14:30) 

Үндсэн мэргэшлийн (резиденсийн) сургалтын 2022 оны 09 сарын  25-ны өдрийн 14:30 цагийн элсэлтийн шалгалтын дүн. Шалгалтад тэнцэж, тухайн мэргэшлийн элсэлтийн хяналтын тоонд багтсан элсэгчдийн нэрсийг тодруулсан болно. 

2022 оны 09 сарын 25-ны өдрийн 14:30 цагт шалгалтад орсон шалгуулагчдын дүнг  ЭНД ДАРЖ үзнэ үү.

Шалгалт дууссаны дараа буюу 2022 оны 09 сарын 25-ны өдрийн 18:40 цагаас хойш элсэлтийн талаарх (төлбөр төлөлт, эрүүл мэндийн үзлэг, материал шалгах) нэгдсэн мэдээлэл энэхүү вебэд гарахыг анхаарна уу.